Élménybeszámoló képekkel a kreatív naplózásról
Az előző blogban ígértem nektek, hogy beszámolok a kreatív naplózással kapcsolatos élményeimről és képekkel is illusztrálni fogom, hogy nem vagyok egy rajztehetség.
A lenti képgalériában szereplő képeket a kreatív naplómból fotóztam ki, mindenféle van köztük. Szerintem egyértelmű, hogy kb. egy 10 éves szintjén vagyok, de az enyémek és nekem tetszenek, sok-sok örömet okozott az elkészítésük.
Na de kezdjük is az elején, 2022 januárjában megvásároltam Csorba Anita kreatív naplóját (nem reklám), úgy éreztem, hogy kell valami, ami a mindennapokban kikapcsol, feltölt. A naplóban minden napra volt hely rajzolásnak és minden napról tudtam írni pár sort is, de volt benne hangulatkövető, ami színezőként funkcionált, havi tervező és havi értékelő, és nagyon sok kiszenezhető nyomtatott grafika.
Megérkezett a napló, imádtam a megjelenését és elkezdtem tölteni, általában esténként, munka után vettem elő, leírtam a napomat pár sorban, majd következett a rajzolás, színezés és festés. Ezek tényleg csak 10 perces alkotások voltak, többre nem is volt hely.
Általában a Pinterestet használtam inspirációnak vagy felnőtt színezőből másoltam ki egy-egy részletet, mindig ceruzával rajzoltam egy vázlatot, így bármikor tudtam javítani, aztán jöhetett a kontúr fekete filccel majd a színezés. A színezéshez a legtöbbször ecsetfilcet használtam, ez lett a kedvencem, annyira szépen lehet vele játszani és tényleg olyan festett hatása lesz a papíron.
A 2022-es év volt életem első éve, amikor egész évben naplóztam és közben rajzoltam, se előtte, se utána erre nem volt példa. Sajnos 2023-ra nem találtam hasonló kreatív naplót, ezért egy bullet journal füzetet kezdtem el használni naplóként, január és február hónapokban szépen vezettem, a március kimaradt (betegség, egyebek), de áprilistól újra folytatni szeretném.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy kezdje el, tényleg nem kell több napi 10 percnél, akár azt is lehet, hogy a hétvége kimarad. Egyrészt szerintem nagyon jó pár mondatban kiírni magadból a napot, másrészt tollat és ceruzát veszel a kezedbe, színeket használsz ezek serkentik a jobb agyféltekét, utána sokkal könnyebben megy minden, megkönnyebbült érzés tölt el, terápiás célra is alkalmazható.
És akkor íme néhány kép a remekműveimről. Ha van gyereketek nyugodtan mutassátok meg neki és kérdezzétek meg, hogy szerinte ezt hány éves gyerek rajzolhatta, a választ írjátok meg nekem e-mailben, nagyon kíváncsi vagyok rá.